MASAŻE

MASAŻE CAŁOŚCIOWE:

Masaż klasyczny należy do najstarszych form leczenia – pierwsze wzmianki o jego zastosowaniu odnotowano już 3000 lat p.n.e. w Chinach. Dzięki szeregowi technik takich jak głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, wibracja, masaż ten ma wpływ na cały organizm człowieka, przez co – wykonywany w odpowiedni sposób i z odpowiednio dobraną siłą – może mieć charakter leczniczy, sportowy, relaksacyjny czy kosmetyczny.

Masaż klasyczny

Masaż relaksacyjny opiera się o indywidualny dobór technik każdego terapeuty, wśród których odnaleźć można elementy masażu klasycznego, energetycznego oraz masaży orientalnych, dostosowanych do odczuć i upodobań osoby masowanej. Pozwala na skuteczne rozluźnienie się i pozbycie napięć mięśniowych, przez co wpływa na szybszy powrót sił witalnych i pozbycie się zmęczenia zarówno fizycznego, jak i psychicznego.

Masaż relaksacyjny

Tradycja masażu Lomi Lomi wywodzi się z prastarych Hawajów, gdzie praca z ciałem odgrywała od wieków bardzo ważną rolę. Cechą, która wyróżnia go spośród innych znanych technik masażu jest wyjątkowe podejście do osoby masowanej – masażysta kieruje swoją uwagę na pacjenta zarówno za pośrednictwem dotyku jak i wyobraźni, bowiem według Hawajczyków „energia postępuje z uwagą, a tam, gdzie płynie energia, dochodzi do uzdrowienia”. Celem masażu jest nie tylko rozluźnienie spiętych mięśni, ale także holistyczna praca nad człowiekiem poprzez usuwanie blokad i napięć w jego wnętrzu. Dzięki płynnym, harmonijnym i tanecznym ruchom, które terapeuta wykonuje przy użyciu dłoni, ramion i przedramion, Lomi Lomi jest doskonałą formą relaksu, umożliwiającą odprężenie i powrót do równowagi.

Lomi Lomi (masaż hawajski)

Dzięki substancjom aktywnym zawartym w rozgrzanym wosku świecy aromatycznej, masaż ten wpływa kojąco na suchą i wrażliwą skórę, pozostawiając ją nawilżoną i poprawiając jej kondycję. Ciepło, które wykorzystywane jest w trakcie zabiegu, umożliwia rozluźnienie spiętych mięśni, wprawiając osobę masowaną w stan błogiego relaksu.

Masaż świecą

To forma manualnej pracy z tkankami miękkimi, polegająca na przywróceniu prawidłowego funkcjonowania układu mięśniowo - powięziowego. Mimo, iż nazwa może sugerować silne i bolesne oddziaływanie na ciało, w rzeczywistości metoda ta jest subtelna i delikatna – ruchy terapeuty wykonywane są powoli i z wielką precyzją, a siła nacisku wywierana na tkanki jest dobierana indywidualnie, w zależności od stopnia ich napięcia. Korzyści płynące z pracy z tkankami głębokimi to zmniejszenie bólu, przywrócenie lepszej postawy i płynności ruchu, a satysfakcjonujące efekty można obserwować już po pierwszym zabiegu.

Masaż tkanek głębokich

Masaż New Life, który dedykujemy kobietom ciężarnym, opiera się o techniki masażu klasycznego, relaksacyjnego oraz manualnego drenażu limfatycznego. Pomaga w zmniejszaniu dolegliwości często dokuczających przyszłym mamom, takich jak bóle kręgosłupa i stawów, obrzęki nóg, bóle głowy i szyi czy bezsenność oraz stres. Znacząco wpływa na poprawę kondycji skóry, zapobiegając powstawaniu rozstępów i redukcji już istniejących.
Masażowi w ciąży nie powinny poddawać się kobiety w pierwszym trymestrze ciąży oraz na miesiąc przed wyznaczonym terminem porodu. Należy pamiętać, że decyzję o skorzystaniu z masażu zawsze należy skonsultować z lekarzem prowadzącym ciążę, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania.

Masaż New Life dedykowany kobietom w ciąży

MASAŻE CZĘŚCIOWE:

Masaż przyniesie ulgę zmęczonym stopom, poprawi ukrwienie oraz usprawni przepływ limfy, powodując zmniejszenie obrzęków oraz uczucia ciężkości. Doskonały sposób na relaks.

Masaż stóp

Masaż głowy niesie ze sobą wiele korzyści. Pozwala na zlikwidowanie nagromadzonego napięcia, zmniejsza ból głowy, głęboko relaksuje i odpręża. Dzięki zwiększeniu ukrwienia skóry głowy odżywia cebulki włosów, pobudzając ich wzrost.

Masaż głowy

Dzięki technikom rozluźniającym, masaż karku jest świetnym rozwiązaniem dla osób zmagających się z bólem i sztywnością mięśni. Wpływa na zwiększenie ruchomości odcinka szyjnego, odstresowuje i działa przeciwbólowo, łagodząc napięcia wynikające z nadmiernego stresu, przeciążeń fizycznych, czy siedzącego trybu życia.

Masaż karku

Wykonywany jest przy użyciu silikonowych baniek, którymi pracuje się na naoliwionej wcześniej skórze. Celem masażu jest redukcja cellulitu zarówno wodnego jak i tłuszczowego, zmniejszenie widoczności rozstępów, modelowanie sylwetki, poprawa kondycji skóry. Dzięki poprawie krążenia zwiększa się także odżywienie tkanek, które poddane są zabiegowi.

Masaż antycellulitowy

Masaż twarzy wpływa znacząco na stan skóry – pobudza krążenie i rozszerza naczynia krwionośne, dzięki czemu skóra staje się lepiej dotleniona, a co za tym idzie – poprawia się jej koloryt. Pomaga w usunięciu obrzęków limfatycznych, działa liftingująco, zmniejsza widoczność zmarszczek, poprawia jędrność skóry, a do tego świetnie relaksuje i odpręża. Dzięki masażowi zwiększa się wchłanialność kosmetyków, w wyniku czego skuteczność ich działania jest lepsza.

Masaż twarzy, szyi i dekoltu

© 2018 GDAŃSK by Instytut Urody  Ewa Wenta Januszkiewicz